Czy to właściwy pomysł na biznes internetowy?

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to właściwy pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego serwisu internetowego. Mam zamiar żeby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści finansowe. Poszukuje jakieś interesującej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak tu. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z samochodami. Może serwis, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to serwis, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram opłaty za promocję. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach może się jeszcze powieść?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się też dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez menadżerów firm. Tego typu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to idealny wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu aspektów. Odpowiednie pomysły i ich wdrożenie, przygotowanie właściwego budżetu, umiejętne wyszukanie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż piknik firmowy może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na znakomitym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie posiadują najmniejszej ochoty, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu https://straz-wschowa.pl/2022/08/25/kurs-miesnie-dna-miednicy-poprzez-siec-on-line-czy-powinno-sie-na-niego-zarejestrowac/ to klucz do udanej zabawy. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz koncepcji na biznes w Internecie i masz ochotę wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz na poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na początku musisz zrobić porządny biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij maile do paru firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu WWW. Później spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował żadnych zysków. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości