Czy opłaca się kupować w tego rodzaju ogrodzenia?

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy opłaca się kupować w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: mariusznowak » 28 wrz 2016, 12:39

Cześć. Zastanawiam się nad zakupem ogrodzenia na swoją posesję. Ma działkę o powierzchni 1000 m2, która stoi w szczerym polu. Dlatego muszę postawić około 120 m ogrodzenia. Nie mam sąsiadów, więc jestem zdany na swoje siły i nie mogę liczyć na współfinansowanie przez właścicieli przyległych działek. Spodobały mi się ogrodzenia tej firmy http://metfach.pl z Radomia. Mam tylko wątpliwości czy tego typu ogrodzenie będzie pasowało do domu, który stoi w szczerym polu. Kolejna kwestia to koszty zrobienia takiego ogrodzenia wokół całej posesji. Nie mam rozeznania ile może to kosztować - nawet w przybliżeniu. Dlatego będę wdzięczny za podzielenie się zdaniem ludzi, którzy mają już jakieś doświadczenie w tym temacie. Nie ukrywam, że najistotniejsza jest cena.

podobne tematy:
krzysiekfila
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:51

Czy jest sens kupować w tego typu ogrodzenia?

Postautor: krzysiekfila » 28 wrz 2016, 13:00

Cześć. Jeśli chodzi o ogrodzenia do domu to mogę nieco tobie pomóc. Sam niedawno byłem na tym etapie budowy i posiadam spore rozeznanie w temacie ogrodzeń. Jeżeli piszesz o mieście Radom to koszty ogrodzeń będą niższe niż w Warszawie o około 30 %, tam ja zbierałem oferty. Jak musisz zrobić około stu dwudziestu metrów bieżących ogrodzenia to najtańsza opcja zrobienia go z siatki to rząd 10000 zł. Do tego powinieneś doliczyć bramę oraz furtkę - koszt jakieś 4000 zł. Tych elementów nie przymocujesz raczej na słupkach wykonanych z metalu i będzie konieczne zrobienie jakieś podmurówki i słupków murowanych lub z prefabrykatów. Jeżeli zastanawiasz się nad czymś ciekawszym niż siatka to cena pójdzie w górę. U mnie, ogrodzenie z bramami wyniosło mniej więcej trzydzieści tyś zł. Zwykła cegła klinkierowa z przodu oraz 2 słupki z tyłu. Do tego przęsła ze zwykłej stali.

podobne tematy:

Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość