Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Zbudowanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i uzyskiwały zadowalające rezultaty bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na dość łatwe hasła wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się konkurencja w Internecie. Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest pozycjonowanie posiadanej strony internetowej. Sposobów promocji jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu właściwego słowa kluczowego: tanie strony internetowe lub zestawu haseł, na które strona internetowa ma być wysoko w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do skutecznej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej kilka. Poprzez takie podejście, pozycjonowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te powinny zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób reklamy strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości