Jak często muszę wzywać kominiarza w domu jednorodzinnym?

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często muszę wzywać kominiarza w domu jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Dzień dobry. Niedawno zacząłem się interesować kwestią ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Odnalazłem na taki wpis: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie zostało powiedziane, iż kominiarz powinien kontrolować instalację kominową przynajmniej raz w roku. W przypadku gdy palę eko groszkiem to aż 4 razy do roku - to już chyba przesada. Wyczytałem również, że w wypadku braku aktualnego raportu od kominiarza, ubezpieczyciel może mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:
adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:06

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Cześć, nie posiadam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z prawem budowlanym tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zmuszony do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tyle mówi kodeks budowlany. Zakład ubezpieczeniowy chce aby kominiarz raz w roku przeprowadził przegląd i podbił protokół. Przede wszystkim dla swojego bezpieczeństwa należy to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie kasuje aż tak wiele. Jest to kosz rzędu 200 zł za usługę.

podobne tematy:

Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości