Tkaniny dzieciece sklep

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:44

Czy sklep, który sprzedaje tkani dla dzieci to dochodowy pomysł na biznes?

Właśnie ten wpis ma pokazać, że każdy interes odpowiednio zaplanowany może przynieść zysk jego inwestorom. Na samym początku powinno się podkreślić fakt, iż sklep internetowy winien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który oferuje podobny towar. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. A, więc odradzam budowanie biznesu wyłącznie o handel w Internecie. Dużo ludzi zada pytanie, czemu mam taką opinię na ten temat?

Postaram się to wyjaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze trzeba określić miesięczne koszty prowadzenia takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych dwóch latach przedsiębiorca może odprowadzać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to prezentuje się po okresie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca danina dla ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Kolejny wydatek przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego promocja w wyszukiwarce internetowej. Specjalnie już pominąłem stworzenie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy zakup i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym zestawieniu wydatków naszej firmy. Nawiązując do promocji strony w Internecie. Trzeba wybrać hasła do promocji. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep internetowy koszt miesięczny to rząd od 120 do 180 zł. Takich słów kluczowych powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2000 zł za miesiąc. Do tego należy doliczyć inne wydatki związane z promocją. Należą do nich również marketing szeptany, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na hasło: tkaniny dziecięce sklep nie pojawią się z dnia na dzień. Dlatego w pierwszej fazie należy pomyśleć o innym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Pomocne może być Allegro lub inne platformy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Koszt za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od wybranych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości